Grzybowo

Apartament Lilia zlokalizowany w nadmorskiej miejscowości Grzybowo, około 800m od morza. Miejscowość charakteryzują szerokie i piaszczyste plaże.  Grzybowo leży tuż obok popularnego wśród turystów Kołobrzegu, odległość około 4km można pokonać pieszo, wybrać się na przejażdżkę rowerem czy autobusem. Jeżeli udamy się w stronę zachodnią dotrzemy do Dźwirzyna (około 2km). Miasteczko oprócz morza, przyciąga turystów malowniczym jeziorem Resko, które oferuje wiele atrakcji – np. rowery wodne czy windsurfing.

Ścieżki i szlaki rowerowe

Dróg i ścieżek rowerowych w Gminie Kołobrzeg jest coraz więcej. Do wyboru mamy cztery wyjątkowe trasy, o różnym stopniu trudności, nawierzchni. Łącznie czeka na państwa 144 km wytyczonych szlaków rowerowych.

Szlak ku Słońcu – historyczny, liczący 33km. Idealny na rodzinne wyprawy rowerowe.

Szlak Bocianich Gniazd – to najczęściej uczęszczany szlak. Jak mówi nazwa na trasie spotkać możemy bociany, których w naszej gminie nie brakuje. Duże skupiska tych wspaniałych ptaków występują m.in. w Sarbii

Międzynarodowy Szlak Nadmorski R10 – nowoczesny i jeden z najlepszych odcinków międzynarodowej trasy R10.  W sezonie letnim ścieżka wypełnia się turystami, chwalącymi jej wspaniałe walory dla aktywnej turystyki rowerowej.

Szlak Wokół Jeziora Resko Przymorskie – Trasa Wokół Jeziora Resko w głównej części prowadzi przez Gminę Kołobrzeg, ale rowerem można także odwiedzić sąsiednią gminę Trzebiatów. Szlak liczy aż 55 km.

 Apartament znajduje się przy ulicy Borkowskiej 7 – czas spaceru do morza to około 10minut. Dotrą Państwo do tzw. Zatoki Grzybowskiej. Linia brzegowa wynosi około 8 km,  a głębokość wcięcia w ląd wynosi 800m. Ta nieregularność linii brzegowej powoduje, że woda jest tu wyraźnie cieplejsza niż w Kołobrzegu. Grzybowo, tak jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, leży w Strefie Chronionego Krajobrazu.

Kontakt

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu

apartament.lilia@wp.pl